טיניטוס כרוני, מחלה שניתן לטפל בה

טיניטוס כרוני, הידוע גם בשם טינטון, הוא בעיה נפוצה למדי, שבמהלכה שומע האדם צלילים שאינם נגרמים מגורם חיצוני. להבדיל מהזיות קול, המאפיינות מחלות פסיכיאטריות שונות, מדובר בצלילים מאוד פשוטים, המורכבים בדרך כלל מצפצוף מתמשך או צלילים מקוטעים. טנטון הוא תופעה שיכולה לבוא וללכת ומגדירים טיניטוס כרוני כאשר התופעה נמשכת לפחות חצי שנה.

סוגים שונים של טיניטוס כרוני

נהוג לחלק טיניטוס כרוני לשני סוגים. הראשון הוא טיניטוס סובייקטיבי המורכב מצלילים מתמשכים מסוגים שונים כמו צפצוף, רעש של כבל מתח גבוה, מנוע של מכשיר חשמלי ועוד. השני הוא טיניטוס אובייקטיבי אשר הינו מקוטע, כמו דפיקות לב (ואכן, לעתים טיניטוס כרוני אובייקטיבי תואם את קצב פעימות הלב).

טיפולים של טיניטוס כרוני

הבעיה עם טיניטוס כרוני היא שאין טיפול שיכול להפסיק את הטינטון. עם זאת, ישנם טיפולים רבים אשר מאפשרים לאדם להתמודד עם טיניטוס כרוני ולצמצם את מידת ההפרעה שהוא יוצר. טיפולים אלו מבוססים בדרך כלל על העקרון של יצירת רעשים המונעים את רעש הטיניטוס הכרוני או דוחקים אותו הצידה ולכן הם יעילים במיוחד.
יש טיפולים  עבור טיניטוס כרוני אשר יוכלו באמצעים קלים ופשוטים לעזור לכם להתמודד עם הטינטון. הטיפולים שלנו מתחלקים לארבעה סוגים אשר כל אחד מהם יעיל בדרכו. ניתן לשלב בין כמה טיפולים או להשתמש רק באחד מהם.
ארבעת סוגי הטיפול הם טיפול בשינה, טיפול בצלילים, טיפול לייזר וטיפול במיסוך. טיפול בצלילים מבוסס על יצירת תקליטור אשר מכיל צלילים שמנטרלים את צלילי טינטון כרוני ולכן מתאימים אותו לכל מטופל. ניתן להאזין לתקליטור בבית, במשרד ולמעשה בכל מקום ואף לשלב אותו עם טיפול השינה המבוסס על כרית אורתופדית מיוחדת שבתוכה מובנים רמקולים המאפשרים לכם להקשיב לצלילים במשך הלילה. הכרית גם עוזרת לתמיכה בחוליות הצוואר, מה שגם עוזר לטינטון. טיפול במיסוך מבוסס על יצירת רעשי מיסוך נעימים מהטבע אשר עוזרים למוח להתעלם מהטינטון. לסיום, טיפול בעזרת לייזר הוא טיפול פשוט ונעים אשר מחדש את תאי השמיעה ועוזר לטינטון להיעלם.

מאת: ליאור ס.