כיצד לבחור נגר מקצועי ואמין

כשאנו מבקשים להזמין רהיטים לביתנו, אחד מהדברים החשובים הוא בחירת הנגר הנכון. חשוב שהנגר יהיה מקצועי ואמין. אנו מבקשים להגיע למצב שהנגר יתייחס לרהיטים שהוא מייצר עבורנו, כאילו ייצר אותם עבורו, ושירגיש שהרהיט הוא שלו.

דברים בסיסיים אשר עליהם צריך הנגר להקפיד

– שימוש בחומרים מתאימים עבור הרהיט המבוקש.
– הרכבה נכונה איכותית ומדויקת של החלקים השונים וחיבור נכון של חלקי הברזל.
– הנגר צריך לדעת להמליץ על סוג העץ המתאים והנכון עבור אותה עבודה, וכן לדעת לבחור בעץ אשר ישתלב בצורה טובה עם שאר רהיטי החדר. (צבע, סוג עץ וכד’).
– שימוש בידע ובניסיון המקצועי שלו על מנת לספק את התוצאה הטובה ביותר עבורנו.

קיימים הבדלים ולעיתים אף משמעותיים בין הנגרים השונים, הנובעים מסיבות שונות כגון ידע, ניסיון מקצועי, מידת הרצון והחשק להשקיע בעבודה ועוד.
לנו כלקוחות יהיה די קשה להבחין בהבדלים, שכן מעבר לדוגמאות שנראה כתצוגה ששם נוכל אולי לזהות את איכות החומרים ולעיתים את איכות ההרכבה, האיכות נמדדת גם בראייה עתידית. לכן יש לערוך סקר ובדיקה כמה שיותר מקיפה על אותו נגר. הבדיקה הטובה ביותר וההמלצות הטובות ביותר יהיו מבני משפחה או חברים אשר יוכלו להמליץ לנו על אותו הנגר.
הכי קל לבוא ולומר “תשמעו להמלצות” אולם בתחום הזה לא יהיה קל למצוא המלצות טובות על נגר מסוים, ולרוב נשמע דווקא תלונות ומרירות כלפי השירות שהתקבל.
אי לכך החלטנו לרכז עבורכם מספר עצות וטיפים בנושא אשר יעזרו לכם לבחור את הנגר הנכון. לאחר שחיפשתם באתרי האינטרנט אחר נגרים או הגעתם מפרסומים שונים, הגעתם לרשימה מצומצמת של מספר בעלי מקצוע אשר מתוכם יש לבחור את הנגר אשר יבצע את העבודה.

בבחירת הנגר יש להתייחס לנושאים הבאים

ניסיון – יש לבחור נגר בעל ניסיון של למעלה מעשר שנים. נגרות הוא תחום לא קל ובתחילת הדרך רוב הנגרים יעשו לא מעט טעויות. נגר מנוסה לא יחזור על טעויות העבר. יש לקחת בחשבון גם כי חלק מהטעויות שנעשות מתגלות רק לאחר מספר שנים. רק נגר עם ניסיון וותק בתחום כבר עבר וקיבל תלונות על טעויות שעשה, וסביר כי ידע שלא לחזור עליהן בעתיד.
ראיה עיצובית ותכנונית – נגר אשר מסוגל לראות ולתכנן את הרהיט כמוצר מוגמר יבטיח לכם כי הרהיט יהיה מעוצב ופרקטי לכשתקבלו את המוצר המוגמר. ניתן לזהות תכונה זו גם ע”י איור ושרטוט מדויק של הרהיט עוד בשלב ההדגמה והתכנון.
יושר ואמינות – יש לנסות להתרשם ולקבל את הרושם האם מדובר באדם אמין או לא. יש לנסות לפתח שיחה עם הנגר ולנסות להבין בעזרת החושים שלנו האם מדובר באדם אמין או לא.
יש להבין כי נגר טוב הוא לא רק זה החושב כיצד הוא מסיים את העבודה, אלא בודק כיצד הוא משלים אותה לשביעות רצונו המלאה של הלקוח. נגר טוב חושב על כך שלקוח מרוצה הוא לקוח חוזר וכן לקוח אשר ימליץ על העבודה לחבריו, שכפי שדיברנו בתחילה, אין כמו המלצה טובה מחבר.

לסיכום, מספר הערות נוספות אשר יעזרו וימנעו עגמת נפש בעתיד

מבחינת התשלום, מומלץ לשלם בשלבים ולא לשלם את כל הסכום למפרע. נגר שקיבל את כל הכסף מראש יכול להרשות לעצמו להשקיע פחות.
יש לכתוב מראש הסכם אשר יכלול את כל הפרטים והאפשרויות, לדוגמא מה קורה בדיוק במידה ואתם לא מרוצים מהביצוע, התחייבות לזמן סיום העבודה, התחייבות לתיקונים עתידיים וכד’.

מאת: עדינה רוזן