גגות רעפים – איך לבחור מה שהכי מתאים לכם

ניתן למצוא מגוון רחב של גגות רעפים מחומרי גלם שונים אשר ניתן להתקין בביתכם. בין האפשרויות הקיימות: אספלט, עץ, מתכת, פלסטיק, חימר, אבן ועוד.. ניתן לקנות גגות רעפים, גלילים, פאנלים או רצועות.. במגוון צבעים וטקסטורות. תוכלו למצוא גגות במחירים שונים ובפערים גבוהים של עלות מטר מרובע.

גגות רעפים ועלויות

בטרם נדון בחומרי הגלם השונים ראשית נדון בשאלת העלויות – ישנם הרבה משתנים אשר ישפיעו על העלות של גג חדש. הדבר הראשון שישפיע הינו המצב של הגג אותו אתה משדרג כרגע, אם מדובר בחומר ישן אשר יש לעקור החוצה, או אם נדרשת עבודת תמיכת מבנה ושיפוץ התשתית, העלות של החלפת הגג תהיה יקרה יותר. צורת הגג הינה משתנה נוסף המשפיע על מחיר הגג, גג משופע עם שברי פאנלים קלים או ללא שברים יחשב לעבודה קלה עבור מתקין הגגות. בית עם ארובות כפולות, קווי גג מצטלבים, צריח, צוהר ועוד אלמנטים עשויים לייקר משמעותית את מחיר הגג.

גגות רעפים וחומרי הגלם

לא כל חומרי הגלם שמישים עבור כל גג. גג שטוח או גג עם שיפוע קל עשוי להיות זקוק למשטח שונה מאשר גג עם שיפוע תלול יותר. חומרי גגות כגון רעפים הינם מאוד כבדים, כך שהמבנה של חלק מהבתים יתקשה לעמוד במעמסת המשקל של גגות רעפים. שקול את האפשרויות הבאות והתייעץ עם בעלי מקצוע מהתחום ועם מעצב הפנים בטרם קבלת ההחלטה

גגות רעפים מאספלט

הסוג הנפוץ ביותר בתחום של גגות רעפים הינו אספלט, ככל הנראה הסיבה לכך הינה עלותו הנמוכה יחסית וגם העובדה שהוא דורש מינימום כישורים להתקנה. סוג זה של גג רעפים עשוי מתרכובת של פייברגלס בינוני ואספלט, עם חיפוי דמוי גרגירי חול. הסוגים הנפוצים ביותר שנמכרים בתעשיית גגות רעפים מאספלט הינם: הסוג הסטנדרטי הדק והסוג השני עם ציפוי למינציה, הסוג הסטנדרטי עולה כחצי מחיר מהסוגים המעוצבים עם הטמעת טקסטורות. גגות רעפים מאספלט מהדגם הסטנדרטי יחזיקו מעמד מחצית מהתקופה של הדגם המכיל ציפוי, 15 שנה לעומת 25 שנה – שזה משמעותי ביותר..

גגות עצים

עץ היתה מאז ומתמיד הבחירה הראשונה עבור גגות לבית, עדיין בחירת גגות עצים מהווה בחירה טובה, אך באזורים מסויימים הנחשבים לאזורים דליקים, אפשרות זו נחשבת למעט מסוכנת.. גגות אלו מיוצרים לרוב מעץ ארז, סֶקְווֹיָה, או עץ אורן דרומי, תוחלת החיים הינה של 25 שנים (בדומה לגגות רעפים מאספלט), אך המחיר יקר פי שניים..

גגות מתכת

גגות מתכת, מאלומיניום, מתכת, נחושת ואספלט, תרכובת של חומרים עמידים וחסינים ביותר, משטח גג הנחשב יחסית יקר. שילוב חזק בהתקנת גגות רעפים לבית. עולים בסביבות פי 2 עד פי 3 מגג רעפים סטנדרטי.

גגות רעפים ממלט

גגות מלט וגגות מתכת מחקים את המראה של גגות רפעים, נחשבים לגגות יקרים אך מאוד עמידים, הם מאוד כבדים ולכן גם הם לא יתאימו לכל מבנה.

מאת:ירון שפירא